آیا میدانید از فرش های نفیس ابریشمی خود چطور نگهداری کنید؟

فرش های ابریشمی از نفیس ترین فرش های دستباف هستند که نگهداری از آن ها اصول خاص خود را دارد. فرش ابریشم اینقدر نفیس و با ارزش هست که حتی اگر آسیبی ببینید در صورت ترمیم هم از ارزش ان کم نمیشود . یکی از روش های نگهداری از ان شستشوی صحیح ان است که در عمل شستشوی آن باید خطرات احتمالی وجود دارد که یک کارشناسان قالیشویی معتبر باید این نکته را بدانند که چطور با بررسی خطرات احتمالی قالی های ابریشمی را شستشو دهند.

این خطرات شامل موارد زیر است :

رنگ دهی قالی که براثر شستشو امکان دارد رنگ های فرش قاطی شوند .

خشک شدن فرش های ابریشمی

پاره شدن فرش ها به دلیل ظریف بودن

که در صورت وقوع هر گونه از این موارد با ترمیم های مختلف میشود این مشکل را برطرف کرد ولی یک قالیشویی معتبر برای کسب رضایت مشتری خود و اعتبار خود همه ی این موارد را بررسی میکند و بعد با دقت و ظرافت روی این فرش ها شستشو را اعمال میکند. مواد و پودر قالیشویی مناسب این نوع فرش ها شامپوهای خاص خود میتواند باشد و همچنین تایدهایی که از خشک شدن بیش ازحد فرش جلوگیری کند.

و حال سوال این است که هزینه شستشوی این نوع قالی ها به چه صورت محاسبه میشود ؟

همانطور که میدانید قیمت های شستشو در اتحادیه قالیشویان تهران تصویب میگردد ولی برای فرش های ابریشمی و نفیس چون ممکن است نوع ان ها متفاوت باشد ، در این صورت کارشناس فرش های شما را از نزدیک بازدید میکند و قیمت را اعلام میکند و در صورت توافق فرش ها شسته میشود. بافت این نوع فرش ها بسته به نوع ابریشمی حالت های مختلف میتواند داشته باشد.

برای کسب اطلاعات کافی از نحوه اجرا و جزئیات قالی های ابریشمی پیشنهاد میشود به لینک زیر مراجعه کنید.

منبع : https://afra-carpet.ir/blog/washing-silk-carpet/

دسته‌ها: ریپورتاژ

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.